با رنو زویی ای-اسپرت آشنا شوید؛ تعهد رنو به توسعه ادامه دار خودروهای برقی

رنو زویی ای-اسپرت

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه در نمایشگاه خودروی ژنو سال ۲۰۱۷ از خودروی مفهومی اسپورت برقی با نام زویی ای-اسپرت رونمایی کرد و آن را بخشی از تعهد رنو به توسعه ادامه دار خودروهای برقی دانست.

این محصول که بر اساس پلتفرم سوپرمینی تمام برقی محبوب رنو یعنی زویی ساخته شده است از تجربیات موفق این شرکت در مسابقات قهرمانی فرمول E بهره می برد.

به گزارش کارتور، البته رنو زویی ای-اسپرت قرار نیست که به این سرعت به مرحله تولید انبوه برسد و رنو در حال حاضر تنها یک مدل از آن را تولید کرده است. بدنه سبک این خودرو از فیبر کربن ساخته شده است و تنها ۱۴۰۰ کیلوگرم وزن دارد که ۴۵۰ کیلوگرم از آن نیز به باتری آن اختصاص دارد. این بدنه سبک در کنار ایرودینامیک بی نظیر آن و به علاوه بهره مندی از قدرت ۴۶۰ اسب بخاری و گشتاور ۶۴۰ نیوتن متری باعث شده است که صفر تا ۱۰۰ رنو زویی اسپورت تنها ۳.۲ ثانیه زمان ببرد.

دو موتور برقی قدرتمند ۴۶۰ اسب بخاری

رنو زویی ای-اسپرت از دو موتور برقی بهره می برد که در کنار هم قدرتی ۳۴۰ کیلو وات ساعتی یا همان ۴۶۰ اسب بخاری را تولید می کند. استفاده از این موتور قدرتمند سبب شده است که این خودور در کمتر از ۱۰ ثانیه به سرعت حدود ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. همچنین به منظور بهبود آیرودینامیک خودرو، آینه‌ها دارای ضخامت بسیار کمی هستند. کاش ارتفاع خودرو و استفاده از سیستم ۴ چرخ متحرک و عرض بیشتر آن نسبت به مدل فعلی توان مانور رنو زویی ای-اسپرت در پیچ های را در حد قابل ملاحظه ای افزایش داده است.

شاسی مستحکم و تقویت شده فولادی

مهندسین رنو در طراحی رنو زویی ای-اسپرت از یک شاسی فولادی مستحکم بهره گرفته اند که البته این شاسی تقویت نیز شده است و در داخل آن از رول کیج های که استاندارد خودروهای مسابقات فرمول E را دارند استفاده شده است. برای راحتی اتاق این خودرو نیز از سیستم تعلیق دوبل جناغی در جلو و در محور عقب نیز از نوع چهار اتصالی تنظیم شونده استفاده شده است. این کار سبب شده است که فرمان پذیری یا همان هندلینگ خودرو عملکرد فوق العاده ای داشته باشد.

تکنولوژی خودروهای فرمول E در رنو زویی ای-اسپرت

نیروی تولید شده توسط موتورهای برقی رنو زویی ای-اسپرت توسط دیفرانسیل های مکانیکی به هر چهار چرخ خودرو منتقل می شوند که ۴۵ درصد از آن به محور جلو و ۵۵ درصد به محور عقب اختصاص دارد. این سیستم تولید و انتقال نیرو از تکنولوژی توسعه داده شده توسط مهندسین مسابقات ورزشی رنو الهام گرفته شده است.

شایان ذکر است که هر دو موتور استفاده شده در خودروی مفهومی رنو یکسان هستند که یکی در عقب و دیگری در قسمت جلوی رنو زویی ای-اسپرت جای داده شده اند. این دو موتور مانند موتور خودروهایی که در مسابقات فرمول E حضور داند از تکنولوژی آهنربای دائمی با ظرفیت بالا برای بهره وری حداکثر انرژی بهره می برند. برای بهره برداری از این قدرت، باتری ZOE e-sport مفهومی ۴۰ کیلو وات ساعت ظرفیت دارد.

سیستم خنک کننده آبی-بادی همانند خودروهای فرمول E

مهندسین رنو همانند خودروهای فرمول E از یک سیستم خنک کننده آبی-بادی که رادیاتور آن در جلوی خودرو قرار دارد برای اطمینان از اینکه باتری و سیستم کنترل در دمای مطلوب کار می کنند استفاده کرده اند. همچنین این خودروی مفهومی رنو از تجربیات تیم فرمول E رنو برای انتفال بهینه قدرت به چرخ ها استفاده می کند. سیستم ساخته شده توسط مهندسین رنو انرژی باتری را به صورت دقیق و پویا مدیریت می کند تا نیازهای راننده را در هر زمانی برآورده سازد. باید به این نکته هم اشاره کرد که سیستم مدیریت انرژی پس از هر مسابقه و حتی در طول مسابقه کاملاً قابل تنظیم و مدیریت است.

قابلیت انتخاب ۴ حالت رانندگی

تنظیمات الکترونیکی این خودروی مفهومی ۴ حالت رانندگی را بنا به خواست راننده ارائه می کند. همچنین متناسب به سبک و شرایط رانندگی انتقال قدرت بین دو موتور نیز قابل تنظیم و مدیریت کردن است. شرکت خودروسازی رنو در حال حاضر جایگاه نخست پرفروش ترین خودروهای برقی را در اروپا در اختیار خود دارد.

این گروه خودروسازی در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار خودروی برقی در حال تردد در خیابان های دنیا دارد. رنو زویی که این مدل مفهومی بر اساس آن ساخته شده است پرفروش ترین خودروی برقی اروپاست.

 

منبع: رنو

مهدی درفشی

 

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *