با ارزش‌ ترین برند خودروسازی جهان کدام است؟

mercedes-benz-badge-logo-با ارزش ترین برندهای جهان (مرسدس بنز)
ب

مرسدس بنز در رده‌ بندی بهترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی، عنوان با ارزش‌ ترین خودروسازی لوکس جهان را از آن خود کرد.

اخیرا موسسه اینتربرند که به طور سالانه یک فهرست از باارزش‌ ترین برندهای جهان را منتشر می‌کند، با انتشار یک گزارش و رده‌ بندی جدید از بهترین و با ارزش‌ ترین برندهای مختلف جهان در سال کنونی ۲۰۱۸ میلادی پرده‌ برداری کرده است.

در این فهرست، شرکت خودروسازی تویوتا ژاپن که سالها عنوان با ارزش‌ ترین برند فعال در صنعت خودروسازی را در جهان به خود اختصاص می‌ داد، این بار جای خود را به دایملر آلمان، شرکت مادر مرسدس بنز، داده است.

mercedes-benz-badge-logo-با ارزش ترین برندهای جهان (مرسدس بنز)

این برند لوکس ساز آلمانی که در جایگاه هشتم این رده‌بندی و نخستین خودروساز لوکس در جهان قرار گرفته است، تنها برند اروپایی حاضر در میان ۱۰ نام تجاری برتر سازمان اینتر برند ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود. ارزش این شرکت نیز ۴۸.۶ میلیون دلار در مقایسه با سال ۲۰۱۷ میلادی افزایش یافته است.

در این رده بندی، عواملی همچون نوآوری، انعطاف‌پذیری و اصالت در طراحی تاثیرگذار بوده‌اند تا این برند آلمانی را در صدر فهرست برترین شرکت‌های جهان قرار دهد.

از دیگر عواملی که سازمان اینتر برند در این رده‌ بندی هرساله آنها را در نظر می گیرد، می‌توان به عملکرد مالی محصولات و خدمات برند، نقش برند در فرایند تصمیم‌گیری خرید و قدرت برند در رابطه با حفاظت از درآمد آتی اشاره کرد.

این در حالیست که بزرگترین رقیب مرسدس بنز، ب ام‌ و در جایگاه سیزدهم این فهرست رده‌بندی جای گرفته است. لازم به ذکر است که اپل، گوگل و آمازون به ترتیب در رتبه های نخست تا سوم این فهرست جای گرفته اند.

منبع : وب سایت Automotive World

با ارزش ترین برندهای جهان - آمازون

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *