بایتون ، خودروی چینی هوشمند و رقیب بزرگ تسلا!

ام-بایتون - بیتون - Byton
ب

بایتون یک رقابت کننده جوان در میان “استارت‌ آپ”‌های جاه طلب جهانی در رده الکتریکی‌ سازهاست که با تمام جوانی بودجه‌ای قوی و اهدافی بلند دارد.

به گزارش کارتور و به نقل از اتوکار، بایتون در اوایل سال جاری از اولین مدل مفهومی خود در قالب یک کراس‌اوور جذاب رونمایی کرد تا دنباله راه سدان تمام الکتریکی‌اش باشد که در سال ۲۰۲۱ وارد بازار خواهد شد.

ام-بایتون - بیتون - Byton

این شرکت برای بالا رفتن در این مسیر بودجه‌ای ۵۰۰ میلیون دلاری را سرمایه‌گذاری کرده و قصد دارد وارد بازارهای آمریکای شمالی و اروپا شود.

دیوید توئینگ، مدیر عامل شرکت بایتون در این خصوص گفت: ما بنا داریم تا این خودرو را در سال ۲۰۱۹ وارد بازارهای چین کرده و در چند ماه بعد از آن نیز با قدرت وارد بازارهای آمریکا و اروپا می‌شویم.

بایتون اولین کمپانی خودروسازی‌ نیست که چنین پیش‌بینی جسورانه‌ای را از خود ارائه داده است. اما موسسان آن بر این باورند با توجه به بودجه اقتصادیشان، ثبات خوبی را نصیب خود کرده و به زودی رقیب تسلا می‌شوند.

این کمپانی قصد دارد ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو را در هر سال تولید کرده و در قدم بعدی با ارائه پلت‌فرم‌های جدید و مهندسی شده گستره حضور خود در جهان را افزایش دهد. از طرفی خودرو در چین ساخته می‌شود و همین عامل بهترین راه برای کاهش هزینه‌های تولید است.

کراس‌اوور “ام-بایتون” در سال آینده معرفی خواهد شد. این خودرو با یک موتور الکتریکی ۲۶۸ اسب‌بخاری، قابلیت محرک چرخ‌های عقب ارائه خواهد شد و از یک باتری ۷۱ کیلووات‌ ساعت با قابلیت طی مسیر ۴۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ بهره می‌برد.

مدل پیشرفته‌ تر این خودرو نیز با قابلیت محرک ۴ چرخ و یک موتور الکتریکی ۴۶۹ اسب‌بخاری ارائه خواهد شد. این خودرو از باتری ۹۵ کیلووات ساعتی با قدرت طی مسافت ۵۰۰ کیلومتر به ازای هر بار شارژ بهره می‌برد.

ام-بایتون - بیتون - Byton

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *