ایپکس AP-0 ؛ هیولای کوچک انگلیسی

ایپکس AP-0 - Apex Motors
ب

از جذاب ترین خودروهایی که قرار بود در ژنو معرفی شود؛ سوپراسپرتی کوچک با نام ایپکس AP-0 است که در نهایت طی مراسمی توسط یک استارت آپ انگلیسی در لندن رونمایی شد.

به گزارش کارتور، لغو برگزاری نمایشگاه خودروی ژنو به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای تقویم جهانی صنعت خودرو، دردسرهای زیادی را برای معرفی محصولات جدید کمپانی های خودروسازی ایجاد کرد. اما به هرترتیب طی روزهای گذشته اخبار مرتبط با این محصولات در فضای مجازی منتشر شده تا شیوع جهانی کرونا مانعی برای جریان اطلاع رسانی و معرفی محصولات جدید خودرویی نباشد.

ایپکس AP-0 - Apex Motors

از جذاب ترین خودروهایی که قرار بود در ژنو معرفی شود؛ سوپراسپرتی کوچک با نام ایپکس AP-0 است که در نهایت طی مراسمی  توسط یک استارت آپ انگلیسی در لندن رونمایی شد.

کارشناسان از ایپکس با عنوان کونیگزگ کوچک نام می برند. Apex Motors در طراحی این خودرو توجه ویژه ای به تجربیات بزرگانی همچون کونیگزگ داشته تا یک محصول کم نقص را در قالب استانداردهای مدنظر خود ارائه دهد.

AP-0 از یک موتور الکتریکی که نیروی خود را به محور عقب انتقال می دهد، استفاده کرده و خروجی آن برابر با ۶۴۹ اسب بخار است.

ایپکس AP-0 - Apex Motors

این محصول که برای تولید آن از ساختار ماژولار فیبرکربن و سازه فضا کار استفاده شده تنها ۱۱۹۹ کیلوگرم وزن دارد و این یک موفقیت مهندسی در طراحی سوپراسپرتی پرقدرت است که می تواند رقبا را وارد یک چالش جدی کند.

در این محصول از باتری قدرتمند لیتیوم-یون استفاده شده که در تمامی کف ماشین جانمایی شده است. این باتری وزنی معادل ۵۵۰ کیلوگرم از وزن کل خودرو را به خود اختصاص داده است.

کمپانی سازنده اشاره می کند که AP-0 طی ۲٫۳ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد. گشتاور این هیولای کوچک نیز برابر با ۴۲۷ پوندفوت محاسبه شده است.

سیستم تعلیق فعال امکان تغییر و تنظیم ارتفاع خودرو به شکل اتوماتیک در حالت های مختلف رانندگی را فراهم کرده است.

ایپکس AP-0 - Apex Motors

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ ایپکس در زمینه طراحی عملکرد کاملا موفقی دارد و قوانین ائروداینامیک را به شکل هنرمندانه در این طراحی تزریق کرده است. این محصول در ایجاد نیروی داون فورس(رو به پایین) چنانحرفه ای عمل می کند که عملا نیازی به اسپویلر در قسمت انتهای خودرو نبوده است!

این خودرو ۴۳۷۹ میلیمتر در طول توسعه یافته و فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۶۴۹ میلیمتر است.

در بخش کابین؛ البته همانطور که انتظار داریم با یک محیط آینده نگر که بیشتر به سفینه های فضایی شباهت دارد، روبرو می شویم. طراحی جذاب جزئیات کابین حقیقتا تحسین برانگیز است. فرمان مربعی و نمایشگر های دیجیتال مقابل آن همراه با سیستم سنجش فواصل از راه دور لیزری، سطح ۳ فناوری خودران، واقعیت افزوده و … از ویژگی های چشمگیر این محیط است.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط کمپانی ایپکس؛ AP-0 برای ارائه در سال ۲۰۲۲ میلادی برچسب قیمت ۱۹۵ هزار دلاری خواهد داشت.

اخبار خودرو

مطالب داغ

ویدئوها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *