اولین و آخرین ساخته‌های برندهای خودروسازی در یک نگاه

اولین و آخرین ساخته‌های برندهای خودروسازی در یک نگاه
ب

به گزارش کارتور، شاید افرادی مانند کارل بنز، هنری فورد و برادران رنو هرگز تصور چنین تغییر و تحولی در دنیای خودرو را نداشتند. قدرت فوق‌العاده و سرعت بیش از حد برای خودروهایی که توان‌ آنها از چند اسب‌بخار بیشتر نمی‌شد شگفت‌انگیز است.

دنیای خودرو از ابتدای شکل گیری تاکنون تحولات و چالش‌های زیادی را تجربه کرده است. گاهی جنگ‌ در توقف یا تغییر عملکرد خودروسازان موثر بوده و گاهی بحران‌های اقتصادی به حذف نسخه‌ها یا ورشکستگی صنایع این عرصه دامن زده است. رسوای‌های مالی نیز از دیگر عوامل این بخش جذاب و پرزرق و برق صنعت است.

در چند سال گذشته، بزرگترین تحول دنیای خودرو بر سر الکتریکی‌ها و خودران‌ها چرخ می‌زند. مسئله‌ای که در نوع خود برای قانون‌گذاران و خودروسازان یک درگیری استراتژیک محسوب می‌شود.

مازراتی

در میان صعود و سقوط خودروسازان در طول تاریخ، دیدن اولین و آخرین محصولات برندهای بزرگ خودروسازی جذاب نظر می‌رسد. خودروهایی که روزگاری وسیله لوکس و رفاهی مردم محسوب می‌شدند این روزها حکم یکی از معمولی‌ترین ابزارهای حمل و نقل بشری دارند.

با این وجود برندهای بزرگ خودروسازی هر روز از لاین‌های مختلف تولیدی خود خودروهایی متفاوت برای هر نوع بودجه و سلیقه‌ای را بیرون می‌دهند. بنز با “کلاس‌هایش” غوغا می‌کند و “ب‌ام‌و” با “سری‌های عددی‌اش” حرف‌هایی برای گفتن دارد. این در حالیست که در بررسی آخرین ساخته‌های خودروسازان نباید لاین‌ خودروهای سنگین را از قلم انداخت. با تمامی این ملاحظات و برای مقایسه‌ای جالب از پرچم‌دار خودروهای هر برند بهره بردیم. اکثر این خودروها جدیدترین مدل‌های تولیدی و در مدل ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ هستند.

بنز

شاید معروف‌ترین خودروی تاریخی جهان که بیش از هر نسخه دیگری در ملاحظات جای می‌گیرد، پتنت موتورواگن محصول سال ۱۸۶۶ است. اولین خودروی مرسدس بنز ۳ چرخ داشت و از موتور ۹۵۴ سی‌سی با قدرت ۰٫۷۵ اسب‌بخار بهره می‌برد.

اما اینک پرچم‌دار خودروهای بنز یا GLS در رده SUVها در سطح متوسط با یک موتور ۳ لیتری حدود ۳۶۰ اسب‌بخار قدرت دارد.

 

ب‌ام‌و “دیکسی”

در سال ۱۹۲۷، اولین خودروD تاریخ ب‌ام‌و تولید شد. Dixi 3/15 در اصل خودروی آستین ۷ محصول بریتانیا بود که با تغییرات اندک در آلمان با نشان BMW همراه شد. این خودرو ی قدیمی هم اکنون در کنار یک مدل ۲۰۲۰ گرن کوپه سری ۸ به عنولن آخرین مدل تولیدی در عکس ها آمده است.

 

فورد مدل A

هنری فورد اولین خودرو آزمایشی خود موسوم به چهارچرخه را در سال ۱۸۹۶ برای شرکت دیترویت طراحی کرد.  اما اولین خودروی اختصاصی برند فورد با نام  مدل A و با موتور ۱۶۴۵ سی‌سی و جعبه دنده ۲ سرعته در سال ۱۹۰۳ تولید شد.

با این وجود فوردهای امروز با قدرت خود مشهورند. پیک‌آپ تراک F150  فورد و اکسپلورر، اکواسپورت از بهترین نسخه ‌های حال حاضر این کمپانی محسوب می‌شوند.

 

پژو

این برند فرانسوی در سال ۱۸۹۱، اولین خودروِ خود را با ۴ چرخ، موتور ۲ سیلندر ، انتقال قدرت زنجیری و با قابلیت محرک محور عقب تولید کرد. این خودرو را با یکی از نسخه‌های تولیدی پژو ۳۰۰۸ در سال ۲۰۱۹ مقایسه کنید.

 

رنو

رنو پس از تولید مدل آزمایشی تایپ A، در سال ۱۸۹۹ رسما توسط برادران این مجموعه تاسیس شد.

 

رولزرولیس

سال ۱۹۰۴، هنری رویس پیش از آشنایی با چارلز رولز اولین خودروی خود را تولید کرد. رولز اشراف‌زاده‌ی ثروتمندی بود که پس از دیدن توانایی‌های رویس، به او پیشنهاد خرید داد. درحقیقت، رولز پیشنهاد کرد تا زمانی‌که نام او هم روی خودرو در کنار رویس وجود داشته باشد، تمام محصولات را بخرد. طولی نکشید اولین خودرو با نشان رولز رویس مجهز به موتور ۲ سیلندر ۱۸۰۹ سی‌سی در سال ۱۹۰۴ تولید شد.

 

آئودی

بنیان‌گذار برند آئودی ابتدا با شرکت “هورش” در سال ۱۹۰۴ وارد صنعت خودروسازی شد. “آگوست هاف” پس از مشاجره با اعضای هیئت‌مدیره، “هورش” را ترک کرد تا شرکتی جدید تأسیس کند. او در سال ۱۹۱۰، آئودی را بنیان نهاد و نسخه  مدل A را به بازار فرستاد.

 

شورولت

در سال ۱۹۱۱، شرکت شورولت به‌همت “لوئیس شورولت” سوئدی و “ویلیام سی. دورانت” آمریکایی شکل گرفت؛ اما اولین خودروی این کمپانی با نام  “تایپ C” در سال ۱۹۱۳ تولید شد.

 

تویوتا

مدل AA  اولین خودروِ تاریخ تویوتا است. این خودرو در سال ۱۹۳۶ تولید شد و با موتور ۳٫۴ لیتری ۶ سیلندر در ۱۴۰۴ دستگاه به فروش رسید.

 

استون مارتین

کول اسکاتل اولین خودروی تولیدی برند بریتانیایی استون‌مارتین است که در سال ۱۹۱۵ ساخته شد.

 

جیپ

احتمالا بتوان نام اولین آفرودر جهان را به این خودرو داد. شاسی‌بلند قدرقدرت وقت جیپ از موتور ۲.۲ لیتری ۴ سیلندر و سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک و جعبه‌دنده‌ ۳ سرعته بهره می‌برد.

 

فولکس‌واگن

تایپ یک اولین محصول سازمان “کرف دوش فرویده” (KdF) هیتلر سال ۱۹۳۶ تولید شد؛ اما اولین خودروی تولید انبوه تا سال ۱۹۴۵ رونمایی نشد. تایپ ۱ که به بیتل هم شهرت دارد، در آلمان و جهان با تولید بیش از ۲۱،۰۰۰،۰۰۰ دستگاه تا سال ۲۰۰۳، یکی از محبوب‌ترین خودروهای تاریخ شد.

 

پورشه

فردیناند پورشه با سخت مدل ۳۵۶ محصول سال ۱۹۴۸ به عالم خودرو وارد شد. ۳۵۶ دراصل همان فولکس‌واگن بیتل با طراحی جدید بدنه و موتور‌ ۱۱۳۱ سی‌سی بود که توسط فردیناند پدر و پسر تولید شد.

 

مازراتی

پنج نفر از برادران مازراتی، یعنی کارلو، بیندو، الفیری، اتوره و ارنستو، زندگی خود را صرف دنیای خودرو کردند. برند مازراتی سال ۱۹۲۶ ایجاد شد؛ اما هدف این پنج برادر، فقط تولید خودروهای مسابقه‌ای بود. سال ۱۹۴۷ با رونمایی تیپو A6، مازراتی به دنیای خودروسازی وارد شد.

 

مزدا

مزدا در سال ۱۹۲۰ با نام “تویو کوگو” و با هدف تولید ابزارهای ماشین‌سازی شکل گرفت. چهار دهه بعد و با تولید R360 و هدف رقابت مستقیم با سوزوکی و سوبارو، این برند ژاپنی به بازار خودروسازی وارد شد. R360 از موتور ۲ سیلندر V شکل ۳۵۶ سی‌سی با قدرت ۱۶ اسب‌بخار بهره برد و و نهایت سرعت ۸۴ کیلومتر‌برساعت را برای خودرو رقم زد و در دو مدل کوپه و کروک عرضه شد.

 

هیوندای

هیوندای خودروساز کره‌جنوبی است که سال ۱۹۴۷، در قالب شرکت ساخت‌وساز شکل گرفت. ۲۰ سال بعد، هیوندای تولید کامیون‌های لایسنس فورد را آغاز کرد. با استخدام مهندس سابق شرکت “لیلاند”بریتانیا، هیوندای اولین خودروِ خود را با نام “پونی” عرضه کرد.

 

کیا

شرکت کیا سال ۱۹۴۴ تأسیس شد و در سال ۱۹۵۷، موتورسیکلت‌های هوندا و در سال ۱۹۶۲، کامیون‌های مزدا را تولید می‌کرد. اولین خودرو تولیدی این شرکت “بریسا” نام داشت.

 

بنتلی

برادران بنتلی، یعنی والتر اووِن و هورِس، پیش از جنگ جهانی دوم، فروشنده‌ی خودرو بودند؛ اما در سال ۱۹۱۹، این دو برادر انگلیسی شرکت خودروسازی بنتلی را با هدف فروش خودروهای اسپورت به ثروتمندان تشکیل دادند.

 

فراری

اولین فراری تاریخ، مدل تیپو ۱۲۵ نام داشت که در سال ۱۹۴۷ با پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل ۱۴۹۸ سی‌سی و قدرت ۱۱۸ اسب‌بخار تولید شد. سال ۱۹۴۸، فراری با مدل سوپرشارژ این خودرو در اولین گرن‌پری شرکت کرد.

 

لامبورگینی

لامبورگینی‌ برای رقابت با فراری به‌قدری عجله داشت که اولین خودرو محصول موفقی نبود. ۳۵۰GTV در سال ۱۹۶۳ معرفی شد. این مدل که مدلی اولیه بود، از پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر Vشکل ۳.۵ لیتری با قدرت ۳۶۰ اسب‌بخار استفاده می‌کرد.

 

آلفارومئو

شرکت آلفارومئو در سال ۱۹۱۰ شکل گرفت. پس از آنکه نیکولا رومئو بر صندلی ریاست این شرکت ایتالیایی نشست، نام شرکت آلفارومئو انتخاب شد. اولین خودروِ آلفارومئو، تورپیدو ۲۰-۳۰ بود؛ اما پیش‌ ازاین، وقتی این شرکت با نام ALFA فعالیت می‌کرد، مدل ۲۴HP با پیشرانه‌ی ۴.۱ لیتری از سال ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۴ عرضه شده بود.

 

عصر ایران

مرثا والا

 

 

 

 

 

مطالب داغ

ویدئوها

دیدگاه ها

  • احمد ۱۳۹۸-مرداد-۱۲ :: ۱۰:۲۶ ب.ظ

    جای ایرانخودرو خالی هست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *