استفاده از پیشرانه CNG در سئات لئون!

Seat-Leon-2017-سئات لئون
ب

سئات لئون TGI هم‌ اکنون با پیشرانه ۴‌ سیلندر ۱٫۴‌ لیتری توربوی بنزینی در دسترس است اما این خودروساز از پیشرانه جدیدی رونمایی کرده که با گاز طبیعی فشرده شده CNG کار می‌ کند.

به گزارش کارتور، باوجود اینکه بسیاری از کارشناسان داخلی فناوری استفاده از سوخت گاز طبیعی را تاریخ مصرف‌ گذشته می‌ دانند، برخی خودروسازان سطح بالا هنوز به این سوخت اعتماد دارند.

Seat-Leon-2017-سئات لئون

سئات لئون TGI هم‌اکنون با پیشرانه ۴‌ سیلندر ۱٫۴‌ لیتری توربوی بنزینی در دسترس است اما این خودروساز از پیشرانه جدیدی رونمایی کرده که با گاز طبیعی فشرده شده CNG کار می‌ کند. این خودرو که لئون TGI Evo نام گرفته از پیشرانه ۴ سیلندر ۱٫۵ لیتری توربویی استفاده می‌کند که دارای تزریق مستقیم بوده و اساس آن پیشرانه بنزینی TSI با همین حجم است.

Seat-Leon-2017-سئات لئون

سئات می‌ گوید این پیشرانه از سیکل میلر استفاده کرده و دارای نسل جدید سیستم توربو با هندسه متغیر است. قلب آهنین یادشده همچنین از سیستم استارت/استاپ سود می‌ برد. در دل این پیشرانه پیستون‌ هایی به‌ کار رفته است که دارای پوشش کروم-نیکل هستند. همچنین سوپاپ‌ های تقویت شده نیز به کار گرفته شده‌اند که گردش گاز را بهبود می‌ بخشند.

Seat-Leon-2017-سئات لئون

تمامی این موارد باعث می‌شوند پیشرانه جدید لئون استانداردهای استفاده از گاز طبیعی فشرده شده را پاس کند. خروجی این پیشرانه ۱۳۰ اسب‌ بخار و گشتاور آن نیز ۲۰۰ نیوتون‌ متر است که با یک گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۷ سرعته دو کلاچه همکاری می‌کند.

Seat-Leon-2017-سئات لئون

اخبار خودرو

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *