احتمال از کار افتادن فرمان در وانت دوج رَم ۱۵۰۰!

Dodge-Ram-Pickup-دوج رَم ۱۵۰۰
ب

شرکت آمریکایی رَم، وانت مدل ۱۵۰۰ خود را برای عیب‌یابی در سیستم فرمان فراخوان کرده است.

به گزارش کارتور و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نسل جدید وانت رم ۱۵۰۰ از جمله پیکاپ‌های کاربردی و پر‌طرفدار در آمریکایی شمالی بوده که رقابت مستقیمی با محصولاتی همچون فورد F-150 و شورولت سیلورادو دارد.

Dodge-Ram-Pickup-دوج رَم ۱۵۰۰

حال به تازگی شرمت رَم طی فراخوانی، نقص فنی در سیستم فرمان این خودرو را اعلام کرده است. مشکل به این گونه است که باتری مورد استفاده برای موتور کمکی هیدرولیک فرمان دچار مشکلاتی در مدیریت تقسیم نیروی الکتریکی است. بدین ترتیب در صورت وجود مشکلی در باتری و کاهش یا افزایش ولتاژ آن، ممکن است موتور‌های کمکی فرمان از کار افتاده و خودرو دچار فرمان‌پذیری خارج از کنترل راننده شده و سبب تصادفات جبران‌ناپذیری شود.

Dodge-Ram-Pickup-دوج رَم ۱۵۰۰

شرکت خودروسازی رَم این‌ بار ۱۵۹ هزار و ۷۴۰ دستگاه خودروی مشکوک به این نقص فنی در ایالات متحده آمریکا را برای اعمال تغییرات فراخوان کرده است. این در‌حالی است که تقریباً یک‌سوم این تعداد هنوز به فروش نرسیده و در نمایندگی‌ها قرار دارند. در کنار آن ۱۸ هزار و ۶۸۲ دستگاه از این خودرو در کانادا، ۴۰۷ دستگاه در مکزیک و ۳ هزار و ۴۰۹ دستگاه در خارج از محدوده آمریکای شمالی دچار این مشکل هستند.

Dodge-Ram-Pickup-دوج رَم ۱۵۰۰

در حال حاضر این شرکت هنوز اعلام نکرده که چه زمانی قرار است خریداران از سوی نمایندگی‌ها از این مسئله مطلع شوند اما مشتریان می‎توانند با تماس با شماره‌های شرکت به نزدیک‌‎ترین نمایندگی مراجعه کرده و مشکل خودروی خود را به صورت رایگان برطرف سازند. پیش‌تر نیز خودروی رم ۱۵۰۰ سه ‌‎بار برای نقایص فنی فراخوان شده بود. این نقایص شامل مشکل اکسل عقب به دلیل روغن‌کاری نادرست، مشکل کروز‌کنترل و عدم توانایی لغو آن توسط راننده و مشکل صندلی‌ها در عدم تشخیص سرنشین برای اخطار کمربند و فعال شدن ایربگ‌ها می‌شد.

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *