اتحاد BYD و تویوتا جهت توسعه تولید باتری خودروهای الکتریکی

-BYD - تویوتا
ب

روز جمعه؛ ۲۸ تیر ماه ۱۳۹۸ کمپانی BYD و تویوتا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که از این پس خودروهای سدان، SUV و الکتریکی خود را با تکنولوژی مشترک تا قبل از سال ۲۰۲۵ در کشور چین با نشان تجاری تویوتا تولید و به فروش می‌رسانند.

به گزارش کارتور، کمپانی تویوتا که دیرتر از رقبای هم وطن خود نظیر نیسان، وارد بازار خودروهای تمام الکتریکی شد به تأمین‌کننده‌ای قوی‌تر از پاناسونیک که شریک دیرینه این برند ژاپنی بشمار می‌رود برای توسعه باتری خودروهای الکتریکی خود نیاز داشت. از همین رو، اکنون با همکاری BYD در نظر دارد پیش از سال ۲۰۲۵ مالکیت نیمی از سهم این بازار ارزشمند را در اختیار داشته باشد. تویوتا در بیانیه‌ای که روز گذشته رسمی و رسانه‌ای گردید اعلام کرد برای دارا بودن سهم بالاتر در شبکه فروش خودروهای تمام الکتریکی، تیمی قوی با حضور بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در کشور چین (BYD) تشکیل داده است.

کمپانی بی وای دی که بیزینس خود را از سال ۱۹۹۵ با ساخت باتری‌ آغاز نمود، روند رو به رشدی را در ۲۴ سال گذشته به نمایش گذاشته است. بطوری که سال ۲۰۰۸ به عنوان نخستین تولیدکننده خودروهای هیبریدی، محصولات خود را به فروش رساند و توانست از سال ۲۰۱۵ به بعد، به مدت ۴ سال پیاپی در صدر لیست برترین تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی در جهان باشد.

-BYD - تویوتا

در شرایط کنونی که قوانین سخت‌گیرانه آلایندگی در کشورهای پیشرفته خریداران را به سمت خرید خودروهای الکتریکی سوق می‌دهد، به سرانجام رسیدن هرچه سریعتر این توافق برای کمپانی‌های BYD و تویوتا حیاتی بشمار می‌رود.

کمپانی تویوتا برنامه دارد تا سال آینده نمونه تمام الکتریکی کراس‌اوور C-HR (که با نام IZOA به فروش خواهد رسید) را در بازار کشور چین معرفی و به فروش رساند.

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *