آیا «هوگار» می‎تواند جای «لوگان» را بگیرد؟

Peugeot-Hoggar-2011-وانت پژو ۲۰۷ -هوگار
ب

وانت پژو۲۰۷ گزینه جایگزینی وانت تندر

به گزارش کارتور، با توقف تولید وانت تندر که باکیفیت‎ترین وانت تولید داخل با سه ستاره کیفی ISQI محسوب می شد، وانت پژو۲۰۷ می‎تواند به‌ عنوان یکی از گزینه ‎ها برای جایگزینی در نظر گرفته شود، به ‎ویژه آن‎که تولید تیپ ‎های مختلف پژو۲۰۷ با آپشن‎های گوناگون در ایران‎خودرو ادامه دارد و به نظر نمی ‎رسد تولید این محصولات مانند محصولات خانواده لوگان اعم از تندر۹۰، ساندرو و تندر پیکاپ متوقف شود.وانت تندر

اوایل آبان‎ماه امسال تصاویری از خطوط تولید گروه ایران‎ خودرو منتشر شد، تصاویری که نشان می ‎داد تولید تعدادی پژو۲۰۷آی و پژو۲۰۷آی صندوقدار با سقف شیشه‌ای (پانارومیک یا مونروف) شروع شده است. نکته دیگر درخصوص پژو۲۰۷ صندوقدار این است که بنا بر اعلام مدیر مرکز تحقیقات ایران‎خودرو در سال ۹۵، این خودرو از طراحی ایرانی برخوردار است.

هرچند در شرایط حاضر به نظر نمی‎ رسد ایده جایگزینی وانت پژو۲۰۷ با وانت تندر فعلا قابلیت عملیاتی شدن داشته باشد، اما در صورت حل مشکلات کنونی خودروسازان و رسیدن به شرایط ثبات دور از دسترس نیز نخواهد بود.

Peugeot-Hoggar-2011-وانت پژو ۲۰۷ -هوگار

مزیت‎های وانت پژو ۲۰۷

پژو هوگار (HOGGAR) از مزیت‌های بسیاری بهره می‌برد و تولید آن می‌تواند برای ایران‎خودرو نسبتا کم‌هزینه باشد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها در این وانت استفاده از قطعات مشترک در بخش جلو بدنه آن با پژو ۲۰۷آی بوده و امتیاز دیگر هم استفاده از پیشرانه‌های TU3 و TU5 است.

پژو هوگار از امتیاز دیگری هم نسبت به تندر پیکاپ برخوردار است و آن نیز طرح ظاهری زیباتر و جذاب‌تر آن است، طرحی که می‌تواند نه‌تنها کاربران این خودرو بلکه بسیاری از جوانان طبقات میانی جامعه را هم به خود جذب کند.

Peugeot-Hoggar-2011-وانت پژو ۲۰۷ -هوگار

درمجموع، هوگار از این پتانسیل برخوردار است که چهره باربرهای درون‌شهری‌مان را کمی دگرگون کند و دستکم جلوه بهتری را برای فضاهای درون‌شهری کشورمان به ارمغان بیاورد.

طول وانت پژو نسبت به مدل پژو۲۰۷ هاچ‌بک ۶۵۳میلی‌متر و نسبت به نسخه سدان معادل ۲۹۰میلی‌متر بلندتر است. فضای بار هوگار ۱۱۵۱ لیتر گنجایش دارد و این خودرو به‌طور استاندارد می‌تواند ۷۴۱کیلوگرم بار را با خود حمل کند. پژو هوگار با دو پیشرانه ۱٫۴ و ۱٫۶لیتری در بازار برزیل عرضه می‌شود.

 

هوگار از کجا آمد؟

هوگار محصولی از شعبه برزیلی پژو است. این پیکاپ، نخستین‌بار در سال ۲۰۱۰ میلادی روانه بازار شد. هوگار از پلت‎فرمی همسان با پژو ۲۰۶ برخوردار است. نمای جلو هوگار کاملا با پژو ۲۰۷آی یا همان ۲۰۶ پلاس یکسان است و کاپوت، گلگیرها و چراغ‌های جلو و خطوط به کار رفته کاملا مشابه یکدیگر هستند.

Peugeot-Hoggar-2011-وانت پژو ۲۰۷ -هوگار

در این میان، تنها رنگ پس‌زمینه طلقی چراغ‌های جلو و قالب پلاستیکی سپر جلو اندکی با نسخه سواری آن تفاوت دارند. اما باید گفت نمای عقب هوگار کاملا با نسخه سواری ۲۰۷آی تفاوت دارد و دو چراغ نسبتا بزرگ دارد که با دقتی مثال‌زدنی به کناره‌های بدنه کشیده شده‌اند. ضمن آن‎که بدنه هوگار هم توسط پژو کاملا تقویت شده است تا بیشترین میزان راحتی برای سرنشینان و انعطاف لازم برای حمل بار فراهم آید.

Peugeot-Hoggar-2011-وانت پژو ۲۰۷ -هوگار

مشخصات فنی

طول این خودرو نسبت به مدل ۲۰۷ هاچ‌بک به میزان ۶۵۳ میلی‌متر و نسبت به نسخه سدان معادل ۲۹۰ میلی‌متر بلندتر است. فضای بار هوگار به میزان ۱۱۵۱لیتر گنجایش دارد و این خودرو به‌طور استاندارد می‌تواند ۷۴۱کیلوگرم بار را با خود حمل کند.

شاکله کابین این خودرو نیز با آن‎چه ما از آن به نام پژو ۲۰۷آی می‌شناسیم کاملا همسان است، اما شرکت پژو برای آن‎که هیجان بیشتری را به آن تزریق کند، طرح آن را کمی جوان‌پسندتر کرده و حتی از مواد باکیفیت‌تری هم نسبت به نسخه‌های سواری در داخل کابین آن استفاده شده است.

سیستم تعلیق این خودرو توسط پژو دستخوش بازنگری شده و برای حمل آسان بار در جلو از سامانه مک‌فرسون و آنتی‎رول‌بار با سیستم شوک و در عقب هم از بازوهای کنترل‌کننده و سیستم ضدشوک هیدرولیکی بهره گرفته است.

پژو هوگار با دو پیشرانه ۱٫۴ و ۱٫۶ لیتری در بازار برزیل عرضه می‌شود و از قابلیت استفاده از سوخت اتانول نیز برخوردار است. همچنین پیشرانه ۱٫۴لیتری آن از توانی معادل ۸۲اسب‌بخار بهره می‌برد و به‌همراه یک گیربکس ۴سرعته دستی عرضه می‌شود.

اخبار خودرو

مطالب داغ

ویدئوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *