آقای سنت شکن ; بررسی فراری کالیفرنیا در ایران

فراری کالیفرنیا
ب

آقای سنت شکن

بررسی فراری کالیفرنیا در ایران

گزارش: میلاد احمدی            عکس: مهشید کردار

سال ۲۰۰۸ در گروه فیات طرحی ارائه شد برای ساخت یک کابریولت لوکس و اسپرت شهری. طرحی که ابتدا قرار بود در خط تولید مازراتی قرار گیرد اما هزینه های بالای تولید و قیمت تمام شده برای یک مازراتی غیر منطقی تلقی می شد. از این رو هیئت مدیره تصمیم به امتحان شانس این طرح با برند فراری را گرفت. حال خودرویی که برای مازراتی بودن بسیار گران می شد، با قیمت پایه حدود ۱۹۵ هزار دلاری تبدیل به ارزان قیمت ترین خودروی سبد محصولات فراری شد. فراری کالیفرنیا نام این گرند اسپرت لوکس بود. به نوعی در آن روز ها با چنین بودجه ای بجای خرید یک مرسدس بنز SL65 یا بنتلی کانتیننتال می توانستید یک فراری داشته باشید. دیری نپایید که کالیفرنیا تبدیل به یک موفقیت عظیم برای فراری شد. با تیراژ سالانه بیش از ۶۰۰۰ دستگاه به یکی از پرفروش ترین محصولات تاریخ فراری بدل شد و پس از گذشت ۸ سال از تولیدش، با یک فیس لیفت و تغییراتی در پیشرانه، همچنان پرفروش و پرطرفدار محسوب می شود.

 

>> قسمت دوم کارتور اسپشیال با موضوع بررسی فراری کالیفرنیا <<

 

اما برخلاف تصور، کالیفرنیا یک افتخار برای فراری محسوب نمی شود!

“انزو فراری” بنیان گزار برند فراری، در سال ۱۹۴۷ پس از دهه ها تلاش اولین خودروی مزین به برند “فراری” را به تولید رساند. خودرویی مسابقه ای که حاصل تجربه بدست آمده از فعالیت او در شرکت هایی همچون آلفارومئو بود. دیری نپایید که فراری تبدیل به پیروز شماره یک مسابقات اتومبیل رانی شد. به طوری که رقبایی همچون فورد با سرمایه گذاری های کلان، سال های سال در تلاش نافرجام برای رسیدن به خودروهای مسابقه ای فراری به سر می بردند. در این بین انزو که سالانه حدود ۱ میلیون دلار صرف طراحی و ساخت خودروهای افسانه ای مسابقه ای می کرد با مشکل مالی مواجه شد. یکی از مهندسان فراری در آن دوران برای رهایی از مشکلات مالی، پیشنهاد ساخت خودرو های جاده ای را به انزو می دهد. آقای فراری در ابتدا مخالفت شدید خود را اعلام کرده اما در نهایت فشار مالی او را مجبور به تولید این خودرو های شهری فراری می کند. البته با وسواس فراوان بر سر بکارگیری ویژگی های اسپرت خودرو های مسابقه ای و تولید و فروش محدود به مشتریان خاص و سرشناس.

با این تفاسیر با گذشت حدود ۳۰ سال از مرگ بنیان گذار متعصب برند فراری (۱۹۸۸) با فراری کالیفرنیا روبرو هستیم. خودرویی که نه تنها فروش محدود به مشتریان خاص را ندارد، بلکه با تیراژ بیش از ۶۰۰۰ هزار دستگاه در سال توسط مشتریانی خریداری می شود که بیش از ۷۰% آن ها اولین بار است که فراری خریداری می کنند! در سوی دیگر توجه زیاد به امکانات رفاهی و ویژگی های لوکس خودرو، حساسیت فراری به کارکتر اسپرت کالیفرنیا را کاسته است. کالیفرنیا یکی از بیشترین “اولین” ها را در خودروهای تولیدی این برند اصیل در پرونده خود دارد. برندی که حدالمقدور تلاش دارد تا حس منحصربفرد سواری با یک فراری را فدای تسلیم شدن به تکنولوژی نکند، حال روی این خودرو از اولین پیشرانه هشت سیلندر مدرن قرار گرفته در جلو، اولین سیستم پاشش مستقیم سوخت، اولین گیربکس دوکلاچه در تاریخ فراری، اولین تعلیق مولتی لینک در چرخ های عقب، اولین سقف فلزی جمع شو و شماری دیگر از اولین ها استفاده نموده است! پس دور از انتظار نیست که اگر انزو فراری زنده بود هیچگاه از تولید کالیفرنیا خوشحال نمی شد.

کالیفرنیا بد است؟!

به هیچ عنوان! شاید برای مشتریان قدیمی و متعصب محصولات فراری، کالیفرینا هیچگاه یک فراری خاص و منحصر نباشد اما ممکن نیست که چهارچرخی مزین به لوگوی فراری پسنود منفی به خود بگیرد.

فراری مورد آزمایش ما یک خودروی گذرموقت بود که توسط مالک خوش ذوق آن به مناسبت مراسم عروسیش به کشور وارد شده و در شهر رفسنجان حضور داشت. با شنیدن خبر ورود فراری خبرساز به رفسنجان، عازم این شهر شدیم تا به بررسی این اسب اصیل بپردازیم. مالک که خود بسیار علاقمند به دنیای خودرو بود کالیفرنیای خود را دو روز کامل در اختیار تیم کارتور تست قرار داد تا به بررسی کامل آن و تهیه گزارش و ساخت مستند بپردازیم.

 

>> قسمت دوم کارتور اسپشیال با موضوع بررسی فراری کالیفرنیا <<

 

تجربه رانندگی

با تحویل سوییچ قرمز فراری، با کمی دشواری سوار بر صندلی های کم ارتفاع خودرو شدیم. استارت خودرو در دو مرحله انجام می شود، ابتدا سوئیچ را وارد کرده و می چرخانیم. با بالا آمادن پشت آمپر پا بر روی پدال ترمز می گذاریم و دکمه قرمز رنگ روی فرمان را می فشاریم. پیشرانه هشت سیلندر ۴۳۰۰ سی سی تنفس طبیعی با غرشی گوش نواز روشن می شود. با کشیدن هر دو پدال شیفتر پشت فرمان به سمت خود، دنده ۱ درگیر شده و هیجان آغاز می شود. با خزشی آرام حرکت را در خیابان های پر دست انداز شهر رفسنجان آغاز می کنیم. زوزه اگزوز در پایین ترین دور موتور ها نیز به گوش می رسد که در کنار رنگ قرمز خودرو، یک پکیج جذابیت در خیابان های شهر رفسنجان به نمایش می گذارد. هر رهگذری با هر سن و سالی با دیدن کالیفرنیا ابتدا شوک زده و سپس هیجان زده می شد! ساعتی حرکت در شلوغی شهر ما را متوجه حس بسیار نزدیک سواری کالیفرنیا با مازراتی گرن کابریو نمود. با این تفاوت که دقت فرمان و انتقال حس مکانیکی آن بسیار منحصر به شمار می رود.

با خروج از شهر به مسیری عریض و مستقیم و با حداقل رهگذر می رسیم که شرایط را برای تحریک این اسب به سرکشی محیا می بینیم! با چرخاندن اهرم روی فرمان از حالت کامفورت (راحت) به حالت اسپرت تغییر وضعیت می دهیم که تعلیق و فرمان اندکی خشک تر شده و به حساسیت پدال گاز نیز افزوده می شود. با فشردن پدال گاز پیشرانه V8، توان ۴۸۳ اسب بخاری را تبدیل به لذت خالص می کند! گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه با انتقال گشتاور ۴۸۵ نیوتن متری به چرخ های عقب خودرو را ناگهان شلیک می کند و طی مدت تنها ۳٫۷ ثانیه سرعت به مرز ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. فشرده شدن در صندلی های چرمی خوش ساخت خودرو از یک سو، صدای نعره جذاب اگزوز از سوی دیگر هیجان زیادی را به راننده و عابرین پیاد وارد می سازد! برخلاف بسیاری از خودرو های پر شتاب که در لحظات اولیه شتاب گیری میل به خارج شدن از کنترل را دارند، کالیفرنیا به لطف سیستم کنترل پایداری هوشمندش بسیار با اعتماد بنفس و چسبیده به سطح جاده شتاب می گیرد. این سیستم در پیچ های تند U شکل نیز بسیار قدرتمند عمل کرده و اجازه کمترین هرزگردی را به چرخ های عقب نمی دهد. البته با چرخاندن اهرم روی فرمان به سمت نشانگر قرمز رنگ ESC OFF و نگه داشتن چند ثانیه ای آن، سیستم کنترل پایداری از مدار خارج می شود و در این حالت تمام گشتاور بدون محدودیت به چرخ ها منتقل خواهد شد. حالتی که ممکن است هر رفتاری از خودرو سر بزند و تبدیل به اسبی سرکش شود. البته که ما بخاطر شرایط غیر استاندارد محیط و جاده از آزمایش این حالت خودداری نمودیم.

 

>> قسمت دوم کارتور اسپشیال با موضوع بررسی فراری کالیفرنیا <<

 

تلفیق ویژگی های لوکس و اسپرت

کابین کالیفرنیا بر خلاف بسیاری از خودرو های اسپرت، بسیار لوکس و مدرن تلقی می شود. استفاده وسواسی از چرم شتری رنگ در جای جای کابین، تنظیمات برقی صندلی و فرمان، بهره مندی از سیستم های کمکی پارک، سیستم صوتی مجهز به مانیتور متحرک، کامپیوتر سفری، سقف برقی فلزی جمع شو در کنار ارائه هدایایی از طرف کمپانی همچون کیف های چرمی و پکیج آچار های فراری، کالیفرنیا را تبدیل به یک خودروی لوکس سفارشی کرده است. استفاده از تعلیق مولتی لینک در بخش پشتی موجب می شود تا سواری در شهر بر خلاف اکثر مدل های فراری راحت باشد و در حالت کامفورت، نرمی بیشتر فرمان و تعویض دنده در دور های پایین نوید یک سواری لذت بخش را می دهد. بکارگیری گیربکس دو کلاچه اگر چه موجب افزایش شتاب و تعویض بدون تاخیر دنده ها می شود اما به قول اهل فن، اندکی از حس مکانیکی تعویض دنده ها می کاهد. ظاهر خودرو چندان اسپرت و مسابقه ای نیست و گلگیر های حجیم و درب موتور طویل، بیشترین شباهت را به محصولات مازراتی نشان می دهد.

کلام آخر

کالیفرنیا هرچه باشد علامت اسب اصیل ایتالیایی را با خود حمل می کند. لذت بسیار بالای رانندگی ناشی از ویژگی های اسپرت، پیشرانه سر زنده و صدای دیوانه کننده، حس منحصر محصولات فراری است که تا پشت فرمان آن ننشینید امکان درک آن را ندارید. شاید اگر کالیفرنیا را یکی از فرزندان بنیان گذار این کمپانی بدانیم، فرزندی پر افتخار محسوب نشود و سال ها بعد نیز در مزایده های میلیون دلاری فراری های کلاسیک جایی نداشته باشد. اما به هر شکل فرزند است و به چشم پدر، دوست داشتنی!

در پایان ضمن تشکر ویژه از آقای “محمدرضا باقری” مالک محترم خودرو و آقای “علی پور” توجه شما را به جدول مشخصات جلب می نماییم.

>> قسمت دوم کارتور اسپشیال با موضوع بررسی فراری کالیفرنیا <<

نام خودرو فراری کالیفرنیا
پیشرانه ۴۳۰۰ سی سی V8 تنفس طبیعی
قدرت/گشتاور ۴۸۳ اسب بخار/ ۴۸۵ نیوتن متر
انتقال نیرو چرخ های عقب
گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه
شتاب ۰ تا ۱۰۰ ۳٫۷ ثانیه
رکورد ۴۰۰ متر ۱۲٫۲ ثانیه
بیشینه سرعت ۳۱۰ کیلومتر در ساعت
وزن خالص ۱۷۳۵ کیلوگرم
حجم باک ۷۸ لیتر
مصرف سوخت شهری ۱۲٫۱ لیتر در صد کیلومتر
مصرف سوخت جاده ای ۲۲٫۲ لیتر در صد کیلومتر
حجم صندوق بار ۳۴۰ لیتر
قیمت جهانی (در زمان تولید) ۱۹۵ هزار دلار

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *