آئودی«RS6 آوانت» قوی‌تر از «بوگاتی ویرون»

آئودی RS6 آوانت
ب

به گزارش کارتور، آئودی RS6 آوانت را می‌توان یکی از سریع‌ترین استیشن‌واگن‌های چهار‌چرخ محرک بازار دانست که با بهره‌گیری از پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری تویین‌توربو، می‌تواند ۵۹۲ اسب‌بخار قدرت و حداکثر گشتاور ۸۰۰ نیوتون‌متری را تولید و روانه هر چهارچرخ کند. اما گویا این اعداد و ارقام برای کمپانی تیونینگ ویلز اند مور کافی نبوده‌اند و آنها تصمیم گرفتند این خودرو آلمانی را تقویت کنند.

آئودی RS6 آوانت

پروژه تقویت این خودرو به‌صورت پله‌ای است. پکیج مرحله یک آن ۲ هزار و ۱۰۰ یورو و شامل بهبودهای نرم‌افزاری کلاسیک است. این امر باعث تولید قدرت ۷۰۰ اسب‌بخاری و گشتاور ۹۲۰‌ نیوتون‌متری می‌شود.

پکیج مرحله ۲ با بهای ۷ هزار و ۶۸۸ یورویی ارائه می‌شود که شامل سیستم اگزوز اسپرت است و به لطف همین قطعه قدرت و گشتاور پیشرانه به ترتیب به ۷۱۵ اسب‌بخار و ۹۳۰ نیوتون‌متر می‌رسد. پکیج مرحله ۳ با قیمت ۱۲ هزار و ۵۲۱ یورویی، دربرگیرنده منیفولد ارتقایافته و مجاری هوا و فیلتر جدید بوده و نتیجه این تغییرات کسب قدرت ۷۷۵ اسبی و گشتاور ۱۰۶۰ نیوتون‌متری است.

آئودی RS6 آوانت

در پکیج مرحله ۴؛ ویلز‌اند‌مور اقدام به نصب توربوهای ارتقایافته، شفت‌های توربین بزرگ‌تر و کمپرسور بهبودیافته کرده است.

این پکیج اگرچه قیمت ۳۳ هزار و ۵۹۲ یورویی دارد اما قدرت ۹۵۲ اسبی و گشتاور ۱۲۵۰ نیوتون‌متری تولید می‌کند. نهایتا پکیج مرحله۵ با حذف مواردی همچون کاتالیست‌ها، فیلترهای جذب ذرات و خفه‌کن‌ها قدرتی برابر با ۹۹۶ اسب‌بخار و گشتاور ۱۲۵۰ نیوتون‌‌متری دارد.

 

اخبار خودرو

 

مطالب داغ

ویدئوها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *